Бізнес-портал «Ділова столиця»: Виплати, прихисток та облаштовані бомбосховища. Як Acino допомагає колегам пережити війну | Acino в Україні

Медіа про нас

Бізнес-портал «Ділова столиця»: Виплати, прихисток та облаштовані бомбосховища. Як Acino допомагає колегам пережити війну

Середа 3 Травня 2023

Стаття мовою оригіналу

У фармацевтичній компанії Acino впевнені, що люди — найбільша цінність. Тому під час війни підприємство надає всебічну підтримку своїм співробітникам.

Зразу ж після повномасштабного вторгнення Acino сфокусувала HR-стратегію на убезпеченні команди та створенні умов для безперервності бізнесу під час війни. Компанія не скорочувала штат і зберегла всі ключові посади. Acino вдалося максимально мотивувати команду на ефективну роботу — створення та постачання співвітчизникам життєво необхідних ліків.

Сьогодні штат налічує 859 працівників, з них всього 34 перебувають за кордоном. 20 з цих 34 колег забезпечують операційну діяльність для Acino в інших регіонах світу, наприклад, в Латинській Америці або Африці. У компанії пояснюють: утримувати людей у країні вдається завдяки допомозі з релокацією місця роботи та компенсацією проживання, стабільній заробітній платі та всебічній підтримці.

Показник залученості персоналу в Україні за результатами проведеного глобального дослідження штаб-квартирою у жовтні 2022 р. становив 91% (до війни результат був на рівні 90%).

Турботливий офіс: від бомбосховищ до Starlink

Найбільша частка команди, 350-400 людей, — це «поле», вони працюють по всій Україні, 280 працюють на виробництві, всі інші — в офісі у Києві.

З початком війни компанія допомогла релокувати тих «польових працівників», які опинилися під окупацією чи в зоні активних бойових дій. Компанія створила для них робочі місця на безпечних територіях та по сьогодні частково компенсує оренду житла.

У Acino вирішили не переводити людей на дистанційний режим, адже вважають, що робота в офісі створює додаткові можливості для креативу. Тим більше під час війни, коли швидкість прийняття рішень життєво необхідна. З початку 2023 р. у кожного офісного працівника є один день, коли можна працювати віддалено.

На території заводу та офісу є облаштовані бомбосховища. У період блекауту офісні та виробничі будівлі обладнали генераторами, забезпечили наявність світла, опалення та зв’язку, включно зі Starlink. Додатково Acino разово виділила 500 тис євро, щоб допомогти працівникам та їхнім сім’ям пережити блекаут.

Мета — підтримати кожного

Під час війни компанія надає працівникам всебічну допомогу, а нестандартні кейси вирішує в індивідуальному порядку. Зокрема, протягом перших чотирьох місяців всі працівники отримували заробітну плату (60% персоналу — це виробництво та польова служба, які не могли працювати віддалено).

Компанія подбала про прихисток для працівників та їхніх родин, які потребували евакуації. Частину розташували на заході України, частина ж виїхала за кордон — протягом 4,5 місяця близько 60 сімей проживали на території Польщі та Молдови. Для переїзду компанія надала у користування службовий транспорт.

Працівникам, які виконують критично важливу роботу, запропонували разом з родинами розміститися у готелі поруч з будівлею заводу, забезпечивши двостороннім трансфером та харчуванням протягом перших 2-3 місяців війни. Тут поряд компанія організувала корпоративний дитячий садок, що дозволило їх батькам виконувати свої робочі завдання без зайвих хвилювань за діток.

Для тих, чиє житло було зруйноване чи серйозно пошкоджене, організували відкритий збір коштів на незалежній швейцарській фандрайзинговій платформі Crowdify. Протягом 54 днів зібрали понад 56 тис. євро, які розподілили між 10 співробітниками. Також постраждалі від окупації працівники отримали одноразову фінансову допомогу. Крім того, компанія продовжує платити зарплату співробітникам, які боронять країну у ЗСУ.

У Acino знайшли можливість і для додаткової мотивації. Так, 59 найактивніших та найсміливіших працівників зі служби продажів запросили на заохочувальну онлайн-зустріч з генеральним директором групи компаній Acino, генеральним директором Acino в Україні та безпосередніми керівниками, преміювавши кожного.

А 12 працівників заводу отримали почесні відзнаки від Об’єднання організацій роботодавців медичної та мікробіологічної промисловості України та премію від компанії за особистий внесок у розвиток фармацевтичної галузі країни у 2022 р. Вони з перших днів війни в умовах підвищеного ризику для життя перебували на виробництві, навіть під час бойових дій, які точились у 1,1 км від заводу.

Триматися одне одного

Миттєве інформування та підтримку працівників у найскладніший час забезпечив корпоративний чат-бот AcinoBot. З моменту вторгнення у перші 110 днів було відправлено 210 повідомлень на різні тематики, в тому числі, звернення генерального директора, рекомендації проєкту психологічної підтримки «Acino разом», історії героїзму та оповіді про життя співробітників після повномасштабного нападу.

Проєкт психологічної підтримки «Acino разом» допоміг працівникам зберегти стійкість у непростих ситуаціях та знайти сили підтримати інших. В межах проєкту організували низку онлайн-зустрічей та створили понад 140 інфографік з корисними порадами, які і досі зберігає AcinoBot та надає за запитом. Згідно з опитуванням, проведеним після першого місяця війни через бот, 93% працівників, що взяли в ньому участь, перебувають у ресурсному стані, а 63% — ще й допомагали іншим.

Крім того, працівники забезпечені медстрахуванням та страхуванням життя. А з 2023 р. компанія відновила відрахування у приватний пенсійний фонд, який зберігається за співробітником навіть після виходу з компанії. Провела індексацію на +20% заробітних плат. Також Acino створила компенсаційний фонд у розмірі $300 тис. для допомоги своїм працівникам, чиє житло може бути втрачено внаслідок війни.