Бізнес-портал «Ділова Столиця»: Розвиватися з турботою. Як Acino береже здоров’я українців | Acino в Україні

Медіа про нас

Бізнес-портал «Ділова Столиця»: Розвиватися з турботою. Як Acino береже здоров’я українців

П'ятниця 1 Вересня 2023

Стаття мовою оригіналу

У скрутні часи у фармацевтичній компанії Acino продовжують дбати про якість життя пацієнтів. Підприємство постійно дооснащують новітніми технологіями, розвиваючи виробництво. А щасливе майбутнє України компанія наближає, зокрема, допомагаючи дітям та підтримуючи українців

Acino Ukraine Team

Від початку повномасштабної війни Acino максимально сфокусувалася на допомозі співробітникам. Компанія допомагала людям евакуюватися з тимчасово окупованих територій, міст і сіл, охоплених бойовими діями. Наразі підприємство продовжує частково відшкодовувати вартість оренди житла для релокованих співробітників. Підтримує й працівників з дітьми, оплачуючи для них дитячі садки поблизу виробництва. В період блекаутів в Acino виділили 0,5 млн євро на разову допомогу працівникам. А на початку 2023 р. компанія створила фонд у 300 тис. євро для допомоги співробітникам, чиї домівки зазнали суттєвих руйнувань.

У компанії продовжують дивитися у майбутнє з оптимізмом і знають, що для руху вперед потрібно постійно розвиватися. З січня 2023 р. там провели підвищення зарплат на 20+%. Цього ж року запрацювала корпоративна спортивна зала на території виробництва у Києві. Для багатьох працівників розробили індивідуальні програми розвитку, впроваджувати які допомагають професійні коучі з власного відділу навчання та розвитку персоналу.

Sports Gym Acino in Ukraine

Наразі компанія розроблює власну модель добробуту, яка включає напрацьований досвід 2022-го року та відповідає потребам як працівників, так і бізнесу.

Від ліків до економічного відновлення країни

В Acino не звикли залишати українців у біді, а цінності компанії — Довіра, Емпатія, Відданість та Відвага — особливо проявилися під час повномасштабної війни. З 24 лютого минулого року компанія відвантажила понад 400 тис. упаковок лікарських засобів з власного продуктового портфелю, що використовуються у неврології, психіатрії, кардіології, терапії та ендокринології, загальною вартістю 67 млн грн. Медикаменти надійшли у понад 330 лікарень, громадських організацій та благодійних фондів країни.

2 млн грн Acino перерахувала благодійному фонду «Нестримні». На них придбали автівки для транспортування гуманітарної допомоги, переміщення та евакуації з гарячих точок українців. Ще 2 млн грн компанія спрямувала на підтримку Збройних Сил України. Також перерахувала 4 млн грн на забезпечення гуманітарних й медичних потреб МОЗ в межах ініціативи UNITED24. Компанія виступила партнером БФ «Реконструкції та розвитку України» у проєкті з забезпечення прифронтової зони та зруйнованих лікарень в областях надсучасними мобільними госпіталями для надання невідкладної допомоги пораненим. У пілотний медичний комплекс на колесах передала лікарські засоби на суму 150 тис. грн.

Продовжується співпраця з БО «БФ “Формат 20″» щодо надання гуманітарної допомоги, про що був складений спільний Меморандум.

У червні 2023 Acino стала підписантом Принципів довгострокового сталого економічного відновлення України – Ukraine Business Compact 2023 під егідою Глобального договору ООН.

Acino Social Responsibility

Дитинство без кордонів

Acino є соціально-відповідальною компанією тому навіть під час повномасштабної війни не припиняла вести свої соціальні ініціативи та проєкти. Зокрема, продовжила реалізовувати проєкт «Твій безмежний світ», спрямований на допомогу дітям з розладами аутистичного спектру (РАС).

У 2023 р. в межах проєкту компанія підтримала проведення реабілітаційної програми з адаптивного туризму «Новий крок — туризм без кордонів». Дітей на шість днів запросили у спеціальний реабілітаційний табір, де вони мали можливість оздоровлюватися завдяки активному руховому режиму та заняттям з психологом.

При цьому особливо важливою в Acino вважають й освітньо-просвітницьку діяльність у цьому напрямку. У нелегкий час, в перші місяці війни, коли не було можливості друкувати і надсилати посібники, в межах флешмобу #добрісправиТБС для допомоги дітям з РАС, їхнім батькам та спеціалістам, які працюють з ними, в Acino вирішили розмістити робочі зошити з української мови у вільний доступ на сторінці соціального проєкту у мережі FB.

Також компанія виступила організатором конференції для лікарів неонатологів, педіатрів, дитячих анестезіологів, лікарів загальної та сімейної практики, присвяченій темі розладів аутистичного спектру та сучасних трендів: співпраці лікарів, батьків та суспільства на ранньому етапі діагностики та лікування пацієнтів з РАС за участі провідних спеціалістів з цієї проблематики.

Крім того, протягом 2022 та 2023 рр. в Acino розробили 13 методичних рекомендацій на різні теми, які цікавлять батьків, педагогів, фахівців. Роботи стосуються харчування дітей з РАС, розвитку комунікативної поведінки та сенсорної інтеграції. Адже через війну чимало родин покинули свої домівки і залишилися без можливості вчасно отримати консультацію спеціаліста.

Acino Ukraine Social Responsibility Kids

Acino також не полишила підопічних з особливими потребами Тетерівського дитячого будинку-інтернату, якими опікується з 2019 р. У березні 2023 р. передала 113 його вихованцям 800 упаковок препаратів з продуктового портфелю Acino, що сприятимуть покращенню якості їхнього життя та зміцненню здоров’я, а також набори для творчості, навчальні ігри та спортивне устаткування, які допоможуть хлопчикам розвиватися як психологічно, так і фізично.

Acino Ukraine Social Responsibility Teteriv

Внесок кожного — важливий

Колектив компанії, який на сьогодні об’єднує понад 860 співробітників, поділяє цінності компанії й активно долучається до благочинних акцій. Наприклад, у 2022-му за допомогою колективу та партнерів Acino зібрала близько 137 тис. на допомогу онкохворим дітям. Сума на третину перевищувала очікувану: команда подвоїла свій результат довоєнного часу.

У грудні для підопічних БФ «Діти героїв», дітей-сиріт, які втратили одного чи обох батьків внаслідок війни в Україні, працівники зібрали власними коштами 218 подарунків на свято Миколая.

Acino Ukraine Blood Donation 2023

У жовтні 2022-го працівники у Києві здали 32 л крові, а у серпні 2023 — 33 л на потреби пацієнтів Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова. У серпні 2023 р. компанія підписала з Інститутом меморандум про співпрацю. Його метою є спільна реалізація проєкту «Донорство крові», спрямованого на залучення працівників Acino в Україні до лав донорів, розвитку донорства крові в межах корпоративної соціальної відповідальності та створення механізму співпраці з інститутом для забезпечення українців вкрай необхідною наразі кров’ю для рятування життів.