Журнал New Voice: Надійна опора суспільства і держави. Як фармацевтична компанія Acino допомагає Україні під час великої війни | Acino в Україні

Медіа про нас

Журнал New Voice: Надійна опора суспільства і держави. Як фармацевтична компанія Acino допомагає Україні під час великої війни

Вівторок 22 Серпня 2023

Стаття мовою оригіналу: NV, №3 (378), серпень 2023

Підтримка держави під час великої війни – за замовчуванням обов’язок кожного громадянина, тому з перших днів повномасштабного вторгнення рф в Україну українці завзято допомагають ЗСУ та державі чинити опір, чим дивують світ

Швейцарська фармацевтична компанія Acino, яка працює в Україні з 2015 року, після початку повномасштабного вторгнення рф залишається в Україні, активно працює, сплачує податки до держбюджету та збільшила обсяги благодійної допомоги.

Після 24 лютого 2022 року фармацевтична компанія Асino, як критично важливе підприємство, визначила одним із пріоритетів забезпечення безперебійного доступу до ліків у всіх куточках України. Також із першого дня вторгнення команда забезпечила функціонування системи критичної інфраструктури свого заводу Фарма Старт, щоб уникнути дефіциту лікарських засобів на ринку України. Попри воєнний стан завод Фарма Старт повністю виконує взяті до повномасштабного вторгнення зобов’язання перед міжнародними партнерами, поставляючи ліки українського виробництва до семи країн світу: Азербайджану, Грузії, Вірменії, Молдови, Казахстану, Узбекистану та Кувейту. Також у 2022 році Acino в Україні отримала першу реєстрацію лікарського засобу власного виробництва в ЄС — антипсихотичного препарату нового покоління.

За 17 місяців війни загальний внесок компанії, як соціально відповідального бізнесу, в життєзабезпечення України сягнув 20 млн 300 тис. дол.

Компанія перерахувала до держбюджету понад 672 млн грн податків та зборів.

Acino спрямувала на гуманітарні цілі ліки зі свого портфелю на суму понад 67 млн грн на підтримку українців, які постраждали від війни, через 330 закладів охорони здоров’я, благодійних та громадських організацій, які збирають медичну допомогу.

Компанія долучається і до суспільно важливих ініціатив, мета яких поліпшення якості життя українців. Зокрема, спрямувала 4 млн грн до платформи United24 на забезпечення гуманітарних і медичних потреб МОЗ, стала партнером проєкту «Мобільні госпіталі для перемоги» у співпраці з БФ «Реконструкції та розвитку України», разом із фондом Таблеточки зібрала 136,7 тис. грн на ліки для онкохворих дітей та продовжила власний всеукраїнський соціальний проєкт «Твій безмежний світ», який допомагає в соціалізації та покращенні якості життя людей з розладом аутистичного спектру (РАС) і сприяє поширенню обізнаності про аутизм.

У 2023 році Acino увійшла до рейтингів Антикрихкість і Топ-15 компаній-роботодавців воєнної доби, отримала подяку Президента Володимира Зеленського за підтримку України та українського народу у вирішальну мить. Вона забезпечила виплату 100% зарплати всім працівникам протягом перших чотирьох місяців після вторгнення, допомогла працівникам і їхнім родинам виїздити з окупованих зон, створила робочі місця у безпечних регіонах України, в період блекаутів виділила 500 тис. євро на разові допомоги співробітникам, відновила відрахування до приватного пенсійного фонду і створила компенсаційний фонд на суму 300 тис. євро для допомоги працівникам, чиє житло може бути пошкодженим внаслідок війни.

У червні Acino підписала угоду Ukraine Business Compact 2023, доєднавшись до кола компаній, які взяли на себе зобов’язання створити екосистему для стійкого економічного відновлення країни через принципи, визначені у Глобальному договорі ООН в Україні.

Acino_NV