За підтримки ACINO в Україні відкрита надсучасна аудиторія нейрофармакології в НМУ ім. О.О. Богомольця | Acino в Україні

Новини

За підтримки ACINO в Україні відкрита надсучасна аудиторія нейрофармакології в НМУ ім. О.О. Богомольця

Понеділок 21 Вересня 2020

17 вересня 2020 року у фізико-хімічному корпусі Національного медичного університету імені О.О.Богомольця на кафедрі фармакології в рамках відкритої лекції відбулась урочиста презентація відремонтованої та оновленої освітньої аудиторії – інтерактивної фармакологічної студії – з поглибленим вивченням нейрофармакології та лікарських засобів, що впливають на центральну нервову систему людини.

Реконструкція та оснащення інтерактивної фармакологічної студії реалізовано за підтримки швейцарської фармацевтичної компанії ACINO в Україні.

Відкрита лекція відбулася за участі д.мед.н., проф. Кучина Юрія Леонідовича, ректора НМУ імені О. О. Богомольця, д.мед.н., проф. Зайченко Ганни Володимирівни, завідувача кафедри фармакології НМУ імені О. О. Богомольця, к.мед.н Заїки Євгена Едуардовича, генерального директора ACINO в Україні, регіонального директора ACINO в країнах СНД, студентів та представників ЗМІ. Модератором заходу виступив штучний інтелект – робот Інокентій.

«Інтерактивна фармакологічна студія – це дійсно унікальний проєкт, втілений у життя в синергії державного закладу медичної освіти та відповідальним бізнесом – фармацевтичної компанії ACINO, – підкреслив проф. Кучин, ректор НМУ імені О. О. Богомольця. – Завдяки спільним зусиллям співробітників кафедри фармакології та команди фармацевтичної компанії АСІNО нам вдалось реалізувати дану ініціативу, що беззаперечно сприяє виходу на новий рівень викладання однієї з фундаментальних дисциплін, фармакології, яка формує компетенції у лікарів і фармацевтів», – далі прокоментував Юрій Леонідович.

Під час своєї промови проф. Зайченко, завідувач кафедри фармакології НМУ імені О.О.Богомольця зазначила: «Наш науково-педагогічний колектив кафедри поставив перед собою стратегічну мету – мінімізувати цифровий розрив (digital, smart,  divide) у середовищі здобувачів освіти. Адже сучасне покоління студентів, народжених на початку 2000-х років, є повністю «цифровим поколінням». Їх називають «покоління Ζ», «центеніали» або «цифрові люди», бо вони пов’язані між собою тенетами Інтернету і щоденно використовують різноманітні мобільні технології для комунікації зі світом. Саме це покоління студентів навчається зараз у стінах університету». На завершення Ганна Володимирівна підсумувала: «Я впевнена, що елементи гейміфікації та повне занурення студентів у «віртуальний» світ фармакології під час заняття є кроками по подоланню цифрового розриву поколінь між студентами та викладачами, що виникає, в першу чергу, через недостатність інформаційно-технічного забезпечення, на яке мають спрямовуватися вагомі організаційні, матеріальні та кадрові ресурси. Тому ми щиро радіємо, коли кращі компанії України долучаються до процесу якісної підготовки висококваліфікованих фахівців».

Інтерактивна студія є сучасним студент-орієнтованим цифровим простором, який допомагає структурувати знання та сприяє розвитку фармакологічного/клінічного мислення у студентів, стимулює уяву та підвищує мотивацію до навчання. Студія оснащена 3D моделями, світлодіодними схемами, мобільними панелями, що візуалізують головні аспекти нейрофармакології. Ключовим елементом студії є настінний сенсорний SMART-дисплей, що допомагає викладачу продемонструвати, а студентам у відео форматі побачити і відчути зв’язок мікроскопічного світу лікарських засобів з їх макроскопічним впливом на організм пацієнта. В умовах пандемії та карантину SMART-дисплей дозволяє одночасно проводити практичні заняття з групами студентів до 150 чоловік онлайн і всі вони зможуть відчувати ефект «присутності» в аудиторії дистанційно та виконувати командні завдання. Дисплей дозволяє знімати відео-лекції високої якості та транслювати їх в аудиторію до 500 слухачів. Таке сучасне оснащення дає можливість здійснювати аналіз у цифровому просторі як ефективності роботи викладача, так і засвоєння матеріалу студентами.

Також серед перспективних етапів роботи кафедри фармакології на базі інтерактивної фармакологічної студії планується й професійний розвиток самих викладачів Національного медичного університету імені О.О. Богомольця у співробітництві з Інститутом післядипломної освіти НМУ.

Юрій Леонідович, ректор НМУ імені О.О.Богомольця, висловив подяку керівництву компанії ACINO за підтримку даної ініціативи та активне сприяння втіленню у життя даного проєкту.

«ACINO – фундатор низки власних соціальних програм та проєктів, направлених на підтримку пацієнтів та медичної спільноти. Впроваджуючи на підприємстві інноваційні технології, ми розуміємо важливість створення сучасних умов й для професійної підготовки майбутніх лікарів та фармацевтів, від яких залежить життя наших пацієнтів, і, зокрема, нас самих. Адже інвестиція у студентів сьогодні, це інвестиція, в першу чергу, в наше з вами майбутнє. Так ми вбачаємо свій вклад в розбудову системи охорони здоров’я України, а саме, у сферу медичної та фармацевтичної науки і освіти. Оновлена SMART аудиторія – це новітній підхід до освітнього процесу і ми маємо надію, що цей проєкт послужить гарним прикладом для наслідування іншими підприємствами фармацевтичної галузі України», – прокоментував Євген Заїка, генеральний директор ACINO в Україні.

Також Євген Заїка зазначив, що ACINO в Україні тісно співпрацює з низкою провідних профільних вищих навчальних закладів України, у тому числі і НМУ імені О.О.Богомольця. Студенти різних ВНЗ щороку проходять практику на підприємстві, а випускники – успішно реалізовують свій потенціал у кар’єрі. Євген наголосив, що співпраця між ACINO в Україні та Університетом не обмежується лише благодійними проєктами та працевлаштуванням випускників. Вона також передбачає співпрацю щодо проходження підвищення кваліфікації співробітниками ACINO в Україні на базі тих факультетів або кафедр, де готують спеціалістів, у яких зацікавлена компанія.

Студенти, які мали можливість вже спробувати можливості інтерактивної фармакологічної студії, виказали свої позитивні враження та захоплення, подякувавши керівництву Університету та представникам компанії ACINO в Україні.

Архітектурні рішення та комплекс проектних й ремонтно-будівельних робіт забезпечила компанія Partner Construction за замовленням ACINO в Україні.

Завантажити прес-реліз