Всеукраїнський соціальний проєкт «Твій безмежний світ» | Acino в Україні

Всеукраїнський соціальний проєкт «Твій безмежний світ»

Метою проєкту «Твiй безмежний свiт» є допомога людям з розладом аутистичного спектру (РАС) в соцiaлiзацii та покращеннi якостi їхнього життя, а також сприяння розповсюдженню iнформацii про аутизм серед медичних працiвникiв, педагогiв та батькiв.

Запуск проєкту відбувся у 2018 році.

Проєкт «Твій безмежний світ» включає різні активності:

  • Проведення навчальних заходів та організація конференцій для лікарів – дитячих неврологів та психіатрів, педіатрів та сімейних лікарів.
  • Створення відеолекцій з провідними фахівцями для підвищення обізнаності медичних працівників, батьків, вчителів у питаннях діагностики та реабілітації дітей з РАС.
  • Видання методичних посібників для співробітників охорони здоров’я, спеціалізованих шкіл, родичів пацієнтів з РАС.
  • Підтримка реабілітаційних центрів для дітей з аутизмом.
  • Розвиток адаптивної фізкультури та спорту, що покликані залучати дітей з РАС у соціальний процес повноцінного життя.

Загальна сума інвестицій у розвиток проєкту вже склала близько 10 млн гривень станом на кінець 2022 року. Це дозволило реалізувати понад 100 -а активностей, серед яких співорганізація 8-и спеціалізованих конференцій, проведення 2-х  власних конференції, створення понад 150-и освітніх відеоматеріалів  для батьків, вчителів, лікарів, друк більше 70 000  примірників методичних посібників, обладнання 15 -и сенсорних кімнат у різних містах країни, у тому числі у Дніпрі, Кривому Розі, Запоріжжі, Маріуполі та Бахмуті. 

У 2020 році проєкт був удостоєний звання «Соціальний проєкт року» за оцінкою конкурсу професіоналів фармгалузі України «Панацея» за внесок у розвиток освітньої та соціальної сфер життя суспільства. У 2021 році – відзначений нагородою Eurasian Pharma Awards у номінації «Соціально відповідальний проєкт року».


Для проєкту 2022 рік не став виключенням. Попри воєнний час проєкт продовжує підтримувати найменших пацієнтів з РАС. Актуальність проблеми аутизму в країні після початку повномасштабної війни набула особливого значення. Наодинці з недугою опинилися тисячі батьків з дітлахами, що виїхали закордон та ті, хто нещодавно зіткнувся з діагнозом аутизм. Всі вони відчули брак професійної підтримки.

У квітні 2022 року команда проєкту запустила флешмоб #добрісправиТБС на сторінці «Твій безмежний світ» у Facebook , що включав ряд корисних публікацій про РАС. У відкритому доступі було розміщено понад 10 книг та методичних посібників, виданих  в мирний час.  Більше того, не припинилася і робота над новими матеріалами, тож провідні фахівці завершили напрацювання по шести новим посібникам на теми з особливостей харчування, поведінки та сенсорної інтеграції дітей з РАС. Влітку компанія підтримала реабілітаційну програму в Славському, Карпати, у форматі табору для дітей. Оздоровлення на свіжому повітрі та кероване дозвілля командою фахівців допомогли 27-и дітлахам позбутися страхів, подолати тривожність, відволіктися від звуків сирен та вибухів.

Діагноз аутизм – не вирок і проєкт «Твій безмежний світ» доводить це з кожним новим днем та усмішками дітей, які так само, як і інші, хочуть жити повноцінно та мріяти сміливо!