Соціальна ініціатива: танцювально-рухова терапія для людей із хворобою Паркінсона | Acino в Україні

Соціальна ініціатива: танцювально-рухова терапія для людей із хворобою Паркінсона

Метою ініціативи є соціальна реабілітація та психотерапія для пацієнтів з руховими порушеннями.

Діє з 2017 року, проводиться щорічно у 8 містах України.

Acino прагне впроваджувати в Україні найкращі світові практики у галузі медицини.  Однією з таких – танцювально-рухова терапія, яка вже багато років допомагає тисячам пацієнтам з хворобою Паркінсона по всьому світу залишатися активними в соціумі та продовжувати жити максимально багатогранно.

Історія світової практики бере початок із округу Бруклін, Нью-Йорк, США. У 2001 році виконавчий директор Brooklyn Parkinson Group, Inc. Олі Вестхаймер прийшла до Mark Morris Dance Group з ідеєю створення танцювального класу для людей із хворобою Паркінсона. У тому ж році, дві організації спільно почали проводити безкоштовні уроки танців, і вже через чотири роки їм вдалося розвинути масштабну танцювальну програму у більш ніж 100 спільнотах по всьому світу, залучаючи учасників до майстер-класів, а викладачів до навчання та інтенсивних воркшопів.

Щороку за підтримки Acino організовуються та проводяться соціально-освітні зустрічі, приурочені до Всесвітнього дня боротьби із хворобою Паркінсона – 11 квітня, та танцювальні класи у низці міст країни. Програма танцювально-рухової терапії є одним з інноваційних методів в Україні, який підтверджує високу ефективність соціальної реабілітації та психотерапії:

• розвиває координацію, гнучкість та загальну витривалість
• позитивно впливає на кардіо-респіраторну систему
• зміцнює різні групи м’язів
• стимулює розумову діяльність, яка поєднує розум і тіло
• витягує людину з ізоляції
• викликає образи під час створення витонченого руху
• концентрує увагу на зорі, слуху та дотику як інструментах, що допомагають у русі та рівновазі
• покращує усвідомлення всіх частин тіла у просторі
• розкриває творчий початок у людині та вселяє впевненість

Під час танцю у пацієнтів активуються ділянки головного мозку, функціонування яких порушується при паркінсонізмі, а в результаті систематичних занять покращуються координація, пізнавальні функції та емоційний стан. За відгуками пацієнтів та учасників проведених заходів соціально-освітні зустрічі та танцювальна терапія не лише полегшують фізичний та емоційний стан, а й допомагають знаходити однодумців та друзів, зберегти активну життєву позицію.

За сім років існування проєкту проведено понад 850 занять у Києві, Львові, Ужгороді, Дніпрі, Харкові, Полтаві, Луцьку, Чернігові. За цей час проєкт допоміг понад 800 пацієнтам віком від 60 років із руховими розладами бути соціально активними та повноцінно жити. Виконавчим організатором заходів виступає БФ «Розвиток Інновацій Медицини «Римон».

У 2020 році за підтримки компанії були розроблені та випущені Рекомендації щодо харчування та гімнастики для пацієнтів із хворобою Паркінсона  в межах науково-практичної діяльності ДУ «Інституту геронтології ім. Д. Ф. Чеботарьова НАМН України» за авторством провідних спеціалістів: д. м. н., проф. Карабань І.М., к. м. н. Карасевич Н.В., лікаря-невролога вищої категорії Гасюк Т.В..  Призначено для пацієнтів із хворобою Паркінсона та їхніх родичів, фахівців у сфері неврології, психіатрії, сімейної медицини й суміжних спеціальностей. Розповсюджується безкоштовно.