acino.uaacino.uaacino.ua

НФаУ 100 років – як ACINO в Україні брала участь у святкуванні ювілею університету

10 вересня 2021 р. ACINO в Україні приєдналася до офіційних урочистостей, присвячених 100 річниці заснування Національного фармацевтичного університету (НФаУ), який сьогодні посідає провідне місце серед закладів вищої вітчизняної освіти та є потужним науково-освітнім комплексом, що забезпечує висококваліфікованими спеціалістами всі ланки галузі України та зарубіжжя.

У межах програми заходів, приурочених до ювілею, ACINO в Україні взяла участь у виставці фармацевтичних виробників «Фармація об’єднує: партнерство крізь роки», привітавши колектив НФаУ з цією святковою подією.

«Динамічний розвиток фармацевтичної галузі за останні роки в країні, безумовно, зумовив підвищення попиту на окремі категорії фахівців. І ми як фармвиробник це також відчули. З 2015 р. ми збільшили вдвічі наш людський капітал. Тому висока кваліфікація наших кадрів зумовлює ефективність функціонування всього підприємства та безпосередньо впливає на якість нашої продукції і конкурентоспроможності відповідно.

Безперечно, нам важливо підтримувати діалог з провідними закладами вищої освіти країни. Адже навчальному закладу необхідно розуміти, які спеціальності наразі затребувані найбільше, а фармацевтичним виробникам — бути впевненим у відсутності дефіциту висококваліфікованих кадрів з необхідними компетенціями у галузі. Це, перш за все, інженери, технологи, аналітики, лаборанти, фахівці відділів якості, фахівці з фармаконагляду, науковці у сфері розробки лікарських засобів, їх доклінічних і клінічних досліджень.

ACINO — це територія можливостей для молодих талановитих фахівців, де кожен може застосувати отримані знання на практиці та реалізувати себе як професіонал. Ми створюємо комфортні умови роботи: сучасні технології на виробництві та новітнє обладнання, стабільна конкурентна заробітна плата та соціальний пакет. А корпоративна культура і навчання персоналу є одними з ключових напрямків розвитку компанії.

Так, Національний фармацевтичний університет є Alma Mater 10% складу нашої команди в Україні. Саме він дав старт у професію майже 100 нашим співробітникам, які сьогодні реалізують себе практично у всіх напрямках діяльності підприємства: R&D, виробництво, контроль якості, реєстрація, фармаконагляд, постачання та просування лікарських засобів, та обіймають посади від фахівця з медичних питань до директора виробництва.

Як випускник та аспірант цього закладу можу впевнено стверджувати, що це університет європейського рівня з потужним віковим науковим підґрунтям.

Вітаю з ювілеєм та бажаю, щоб затребуваність освіти фармації не втрачала своєї популярності, а «Освіта з традиціями» (слоган університету) залишалася знаком незмінно високої якості кваліфікаційної підготовки випускників Національного фармацевтичного університету на благо України та здоров’я всієї нації!», прокоментував та привітав з ювілеєм Євген Заїка, Генеральний директор ACINO в Україні, Регіональний директор ACINO в країнах СНД.

Також за підтримки ACINO в Україні відбувся науково-практичний семінар «Фармаконагляд у кризових ситуаціях систем охорони здоров’я». Спікерами виступили як провідні вітчизняні, так зарубіжні спеціалісти з фармаконагляду: генеральний секретар Ради міжнародних науково-медичних організацій д.мед.наук, к.мед.наук Лембіт Раго (Швейцарія), технічний офіцер європейського регіонального бюро ВООЗ Поліщук О.І. (Данія), заступник директора ДП «Державний експертний центр МОЗ України» з питань реєстрації та фармаконагляду к.фарм.н. Ткаченко Є.В., голова Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками Ісаєнко Р.М., заступник директора ДУ ННЦ "Інститут кардіології імені академіка М.Д. Стражеска", завідувач відділом клінічної фізіології та генетики, д.мед.н., професор Талаєва Т. В., керівник центру фармаконагляду Національної агенції лікарських засобів Майя Юскулє (Естонія), завідувач відділенням проблем харчування та соматичних захворювань у дітей раннього віку ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О.М. Лук’янової НАМН України», д.мед.н., професор Шадрин О.Г., доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології Національного університету охорони здоров'я України імені П.Л. Шупика,  к.мед.н Лапій Ф.І., директор Департаменту фармаконагляду ДП «Державний експертний центр МОЗ України» Башкатова Т.І.. Модератором секційного засідання, що відбувалось у комбінованому режимі оффлайн-онлайн, виступила завідувач кафедри фармакології Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, д.мед. наук, професор Зайченко Г.В.

Засідання пройшло у жвавій дискусії та конструктивному діалозі: держава – наука - практика.

Алла Сороколєтова, директор з питань забезпечення якості, фармаконагляду, регуляторних та міжнародних медичних питань ACINO в Україні та країнах СНД, прокоментувала: «Ми вдячні Національному фармацевтичному університету за можливість підкреслити важливість та актуальність такого наукового виду діяльності, як фармаконагляд, оскільки безпека у застосуванні ліків є найвищим пріоритетом для ACINO.

Відділ фармаконагляду та реєстрації в країнах СНД входить до структури Департаменту з медичних, регуляторних питань та фармаконагляду ACINO в Україні, що забезпечує та підтримує ключові бізнес-процеси компанії. Досвідчені фахівці департаменту, спроможність швидко реагувати на мінливості регуляторного поля, висока ефективність роботи департаменту стали надійною підтримкою сталого розвитку ACINO в Україні та країнах СНД.

Своєчасне виявлення небажаних реакцій, їх аналіз та тісна взаємодія з державними регуляторними органами дозволяють фахівцям відділу розробляти та впроваджувати в практику заходи, що спрямовані на упередження несприятливих наслідків фармакотерапії, підвищуючи її безпеку, а отже - і якість життя пацієнтів, з якими ми підтримуємо ефективний зворотній зв‘язок.

Також ми тісно співпрацюємо зі спеціалістами охорони здоров‘я та дистриб‘юторами, щоб зробити процес лікування та профілактики захворювань ще більше ефективним та безпечним. Саме тому у 2016 році компанія впровадила автоматизовану систему спонтанного рапортування про випадки побічних реакцій (ПР) та відсутності ефективності (ВЕ) з наданням зворотного зв‘язку по результатам оцінки причинно-наслідкового зв‘язку. Так вся інформація з безпеки на кожен лікарський засіб розміщена у комп’ютеризованій базі даних з фармаконагляду компанії, що сертифікована та валідована належним чином. 

За 5 років фахівцями відділу було

  • запроваджено систему якості фармаконагляду;
  • оброблено більше 5000 ініціальних повідомлень про ПР/ВЕ лікарських засобів;
  • проведено навчання з фармаконагляду більш, ніж двом тисячам співробітникам компанії та представникам партнерських компаній.

Тож, фармаконагляд в ACINO в Україні – це надійний інструмент для подолання ризиків у сфері обігу медичних препаратів та забезпечення пацієнтів якісними, безпечними та ефективними лікарськими засобами. А високі стандарти функціонування системи фармаконагляду дозволяють компанії бути надійним партнером у фармацевтичному бізнесі».

З нагоди 100-річчя НФаУ, ACINO в Україні була відзначена подякою за партнерство в організації та проведенні урочистих заходів і науково- практичної конференції з міжнародною участю «Відкриваємо нове сторіччя».

Дивіться як це відбувалося:

Детальніше читайте:

Читати на apteka.ua - Від науки до практики фармації — успішний досвід ACINO в Україні

Читати на apteka.ua - Науково-практичний семінар за підтримки ACINO в Україні «Фармаконагляд у кризових ситуаціях систем охорони здоров’я»