Цукровий діабет – загроза здоров’ю українців зростає з кожним роком | Acino в Україні

Новини

Цукровий діабет – загроза здоров’ю українців зростає з кожним роком

Вівторок 14 Листопада 2023

Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом 2023

За даними Міжнародної федерації діабету, понад 537 млн людей на землі хворі на діабет. І ця цифра продовжує зростати. Повномасштабна війна та спричинений нею хронічний стрес мають значний негативний вплив на здоров’я українців. Зокрема, стрес може впливати на підвищення рівня цукру в крові, а також може бути причиною несприятливих змін в харчуванні та фізичній активності людини, що є факторами ризику для розвитку діабету 2-го типу.

За підрахунками компанії Acino в Україні на основі даних аналітичної компанії Proxima, за дев’ять місяців 2023 року продажі препаратів для лікування цукрового діабету групи А10В зросли приблизно на 38% у порівнянні з аналогічним періодом 2022 року. До порівняння, приріст у попередні аналогічні періоди за 3 роки стабільно тримався в межах 14-20%. Ці дані засвідчують, що проблема діабету для України є як ніколи актуальною.

Що ж таке цукровий діабет?

Діабет – це хронічне захворювання, яке виникає або у випадках, коли підшлункова залоза не виробляє достатню кількість інсуліну, або коли організм не може ефективно використовувати інсулін, що виробляється. Інсулін – це гормон, який регулює рівень глюкози (цукру) у крові. Коли інсуліну не вистачає, організм не може використовувати цукор з їжі, яку споживає. Це призводить до збільшення рівня цукру в крові, що, в кінцевому підсумку, може завдати шкоди кровоносним судинам. Як наслідок, менше кисню та корисних речовин потрапляє до органів та нервової системи через кров.

До типових симптомів діабету належать: сильна спрага; частіша, ніж звичайно, потреба в сечовипусканні; погіршення зору; підвищена стомлюваність; ненавмисна втрата ваги.

Люди, які мають діабет, схильні до більш високого ризику виникнення проблем зі здоров’ям, включаючи серцеві напади, інсульт та ниркову недостатність. Діабет може спричинити постійну втрату зору та призвести до ампутації кінцівок.

За даними Міжнародної федерації діабету, на цукровий діабет 2-го типу хворі 90% усіх, хто має діабет, а це понад 483 млн. жителів Землі.

Діабет 2-го типу впливає на те, як організм використовує цукор для отримання енергії. При діабеті цього типу організм не може ефективно використовувати інсулін, що за відсутності терапії може призвести до високого рівня глюкози в крові.
Донедавна діабет цього типу спостерігався лише серед дорослих, проте нині він дедалі частіше проявляється також і в дітей.

Найбільш ефективним способом профілактики діабету 2-го типу є корекція способу життя:

  • підтримка здорової маси тіла;
  • регулярні фізичні навантаження – щонайменше 30 хв на день фізичні вправи помірної інтенсивності;
  • дотримання здорового харчування та зменшення споживання цукру та насичених жирів;
  • виключення тютюнокуріння.

Регулярні огляди в лікаря та аналізи крові – найкращий спосіб виявити діабет на ранній стадії.