ADQ підписала угоду про придбання компанії Acino, зміцнивши свій портфель у сфері «Охорони здоров’я та Фармацевтики» | Acino в Україні

Новини

ADQ підписала угоду про придбання компанії Acino, зміцнивши свій портфель у сфері «Охорони здоров’я та Фармацевтики»

Четвер 16 Вересня 2021

  • ADQ підписала угоду про придбання компанії Acino, швейцарського фармацевтичного виробника, який просуває свою продукцію у більш ніж 90 країнах світу.
  • Інвестиції ґрунтуються на намірі ADQ розробити інтегровану фармацевтичну платформу, включаючи новітні розробки лікарських засобів, ліцензування, виробництво та комерціалізацію на обраних швидкозростаючих ринках
  • На сьогоднішній день Acino стане найбільшим придбанням ADQ у своєму портфелі сфери «Охорони здоров’я та Фармацевтики»

Абу-Дабі, ОАЕ – 16 вересня 2021 року: ADQ, одна з найбільших холдингових компаній регіону з широким портфелем великих підприємств, що охоплюють ключові сектори диверсифікованої економіки Абу-Дабі, уклала остаточну угоду про придбання швейцарської компанії Acino, провідного постачальника високоякісних лікарських засобів, який фокусує свою діяльність на швидкозростаючих ринках Близького Сходу, Африки, Латинської Америки, Росії, України та регіону СНД.

Acino є лідером у більш ніж 20 терапевтичних напрямках, включаючи гастроентерологію, кардіологію, та лікування болю, пропонуючи високоякісні лікарські засоби з додатковими властивостями. Завдяки власним службам з продажів і дистрибуції, Acino активно працює в більш ніж 90 країнах. Як надійний партнер фармацевтичних компаній по всьому світу, Acino також надає готові рішення з контрактного виробництва та ліцензування для просування партнерами.

Фахад Аль Кассім (Fahad Al Qassim), виконавчий директор портфелю «Охорони здоров’я та Фармацевтики» в ADQ, прокоментував: «Завдяки ряду стратегічних придбань протягом цього року ми створюємо потужну платформу для зміцнення позиції в ОАЕ як регіонального хабу фармацевтичного виробництва, комерціалізації та дистрибуції на обраних швидкозростаючих ринках. Наша мета — забезпечити доступність до життєво необхідних лікарських засобів та розробити передові інноваційні методи лікування, які допомагають покращити життя людей. Завдяки досвіду роботи в галузі та широкій територіальній присутності, Acino забезпечить ADQ досягнення ще більшого рівня зростання, інновацій і прагнень у всьому ланцюжку створення якісного результату лікування в інтересах пацієнтів».

Штеффен Салтофте (Steffen Saltofte), генеральний директор Acino, заявив:

Компанія Acino прагне внести свій вклад у розвиток охорони здоров’я, покращуючи доступ до високоякісних лікарських засобів, яким пацієнти та уряди можуть довіряти та, які можуть бути корисними, а підтримка ADQ прискорить досягнення цих цілей. Побудувавши міцну репутацію провідного постачальника передових фармацевтичних рішень на ринках, що розвиваються, ми з нетерпінням чекаємо можливості для трансформації бізнесу та розширення комерційної діяльності, оскільки Acino приєднується до портфелю медичних та фармацевтичних продуктів ADQ.

Створення  інтегрованої фармацевтичної платформи ADQ

З придбанням Acino ADQ має намір створити інтегровану фармацевтичну платформу на обраних швидкозростаючих ринках з можливостями розробки рецептур, ліцензування, виробництва та комерціалізації. На початку цього року ADQ придбала компанію «Амун Фармасьютікал Компані» (Amoun Pharmaceutical Company), одну з провідних виробників Єгипту, дистриб’юторів і експортерів брендованих фармацевтичних продуктів і продуктів для тварин, а також фармацевтичну компанію «Фармакс Фармасьютікалс» (Pharmax Pharmaceuticals), що виробляє та реалізує доступні брендовані генеричні лікарські засоби. Крім того, ADQ придбала міноритарний пакет акцій компанії «Біокон Біолоджікс Лімітед» (Biocon Biologics Limited) в Індії, яка спеціалізується на розробці, виробництві та маркетингу високоякісних та доступних біоаналогів на міжнародних ринках.

Потужне управління Acino, можливості комерціалізації, різноманітний асортимент продукції та ліцензії на багатьох ринках, що розвиваються, будуть надзвичайно важливими для довгострокової стратегії розробки інтегрованої фармацевтичної платформи ADQ та задоволення потреби в високоякісних, доступних лікарських засобах в ОАЕ та інших регіонах. Дана угода ґрунтується на угоді про співпрацю між Acino та Pharmax щодо ліцензування, виготовлення та постачання окремих продуктів Acino на Близькому Сході та в Африці для задоволення локальних потреб пацієнтів.

Остаточна угода полягає в тому, що ADQ придбаває 100 відсотків Acino від її поточних акціонерів: приватних інвестиційних фондів Nordic Capital та Avista Capital Partners. Угода повинна бути завершена у відповідності зі загальноприйнятими умовами, включаючи дозволи регуляторних органів.

Завантажити прес-реліз

Скачать пресс-релиз

Download press-release