ACINO в Україні підтримала випуск посібників для дітей з особливими потребами | Acino в Україні

Новини

ACINO в Україні підтримала випуск посібників для дітей з особливими потребами

П'ятниця 18 Січня 2019

News Image

16 січня 2019 року в інформаційному агентстві «Інтерфакс-Україна» (Київ) відбулася прес-конференція, присвячена випуску та презентації спеціалізованих методичних посібників для дітей з особливими потребами спільно зі школою «Мозаїка», ГО «Особливий світ» за підтримки швейцарської фармацевтичної компанії Acino в Україні.

Участь у прес-конференції взяли Ігор Анатолійович Марценковський, дитячий психіатр, к.м.н., завідувач відділенням психічних розладів дітей і підлітків Українського НДІ соціальної і судової психіатрії та наркології (Київ), Олександра Лозова, автор методичних посібників, Наталя Яценюк, співзасновник ГО «Особливий світ», Юлія Сульська, к.м.н., керівник медичного відділу компанії Acino в Україні. Модератором виступила Ксенія Карбовська, засновник школи для дітей з особливими потребами «Мозаїка», співзасновник інклюзивних класів.

Під час заходу спікери презентували посібник «Прописи та завдання з математики» (1 клас), призначений для дітей із особливостями ментального розвитку, в тому числі для дітей із розладами аутичного спектру (РАС). Це видання буде безкоштовно розповсюджено серед спеціалістів інклюзивно-ресурсних центрів, вчителів та батьків, які виявлять бажання взяти участь в апробації навчального посібника.

Ксенія Карбовська, засновник школи для дітей з особливими потребами «Мозаїка», співзасновник інклюзивних класів, висвітлила процес створення посібника: «Презентований підручник був не просто написаний для особливих дітей, а й апробований у наших класах. Він є результатом активної 2-річної роботи і відбору матеріалів, які діти дійсно можуть закріпити на практиці. Адже наші вихованці дуже відчувають успіх, і саме він надихає їх навчатися далі».

Ігор Анатолійович Марценковський, дитячий психіатр, к.м.н., завідувач відділення психічних розладів дітей і підлітків Українського НДІ соціальної і судової психіатрії та наркології (Київ), окреслив масштаби розповсюдження РАС та, відповідно, зростання актуальності допомоги дітям з таким діагнозом: «Аутизм колись вважався порівняно рідкісним захворюванням. Епідеміологічні дослідження, проведені Центром з контролю та профілактики захворювань США, дослідження, виконані в Азії, Європі та Північній Америці, демонструють середню поширеність РАС близько 1%. Показник захворюваності на РАС в Україні зростає з 2006 року, до 2017 року кількість вперше діагностованих випадків захворювання зросла у 8,5 разу (на кінець 2017 року становила 998). Надання медичної та соціальної допомоги дітям та дорослим із РАС є тяжким економічним тягарем для держави. Існує необхідність посилення національного потенціалу в догляді за дітьми, підлітками та дорослими, що страждають на РАС та інші порушення нейророзвитку».

«Виховання, соціальна адаптація, інтеграція у соціум та комплексна психолого-педагогічна реабілітація дітей з аутизмом – це одне з важливих завдань освіти, зокрема корекційної, інклюзивної освіти, та важливий аспект медико-психолого-педагогічної допомоги. Діти з аутизмом – це діти з майбутнім. Складність роботи з дітьми, які мають РАС, полягає в тому, що вони особливі й методики роботи з ними відрізняються від тих, якими сьогодні користуються навіть у спеціалізованих закладах, не кажучи вже про звичайні школи чи садки. «Прописи та завдання з математики для дітей з інтелектуальними порушеннями у тому числі аутичного спектру» укладено з урахуванням особливостей як розумового, так і фізичного розвитку дітей. Даний зошит рекомендується використовувати для формування та закріплення у дітей математичних понять і уявлень. Математичний розвиток – значущий компонент у формуванні «картини світу» дитини. Посібник, за результатами апробації, планується допрацювати, так як метою його створення є зручність, корисність та результативність при роботі з дітьми з інтелектуальними порушеннями», – наголосила Олександра Лозова, автор методичних посібників.

«Діти з особливими потребами, у тому числі з порушеннями аутичного спектру, потребують спеціальної корекційно-педагогічної підтримки. Аутизм неможливо вилікувати, проте з часом можна адаптувати таку людину до соціального життя. Роль раннього втручання надзвичайно важлива, бо чим менше років дитині, тим більш пластичним є її мозок і тим краще він реагує на корекцію. Серед нас є велика кількість талановитих людей з порушеннями аутичного спектру, наприклад, ілюстрації до посібника – це малюнки учня школи «Мозаїка». Ми щиро вдячні нашим партнерам компанії Acino за допомогу – друк 4000 примірників, і сподіваємось, що їхня діяльність стане прикладом для інших представників бізнесу. Адже проблеми ментального здоров’я можуть торкнутися кожного», – зазначила Наталя Яценюк, співзасновник ГО «Особливий світ», мама дитини з РАС.

«Acino в Україні щороку інвестує в соціальні, гуманітарні та благодійні проекти значні кошти, які спрямовані на поліпшення якості життя української нації. З огляду на стрімке зростання кількості дітей з аутизмом, Acino із відповідальністю провадить діяльність, спрямовану на вирішення даної проблеми в рамках всеукраїнського соціального проекту «Твій безмежний світ». Сподіваємось, що презентований посібник допоможе в навчанні та подальшій соціалізації дітей з особливими потребами», – прокоментувала Юлія Сульська, к.м.н., керівник медичного відділу компанії Acino в Україні.

Учасники зустрічі підкреслили, що робота з розробки наступних посібників для дітей з особливими потребами продовжується, і запросили до співробітництва державні органи, приватний бізнес, профільні організації та всіх небайдужих.

Завантажити прес-реліз

Дивитись на https://ua.interfax.com.ua

Читати на apteka.ua

Читати на https://health-ua.com

Дивитися на YouTube