Щотижневик «АПТЕКА»: Медична гуманітарна допомога і фармбізнес: підтримка, виклики та вплив на фармринок | Acino в Україні

Медіа про нас

Щотижневик «АПТЕКА»: Медична гуманітарна допомога і фармбізнес: підтримка, виклики та вплив на фармринок

Понеділок 6 Березня 2023

Стаття мовою оригіналу

Допомога від фармбізнесу

Виробники лікарських засобів з перших днів повномасштабної війни російської федерації проти України здійснювали всі можливі заходи для продовження забезпечення громадян України необхідним лікуванням, що включало як налагодження логістичних шляхів постачання лікарських засобів, які зазнали критичних змін через війну, так і активну участь у гуманітарній та волонтерській допомозі закладам охорони здоров’я, Збройним Силам України (ЗСУ), громадянам.

Дуже оперативно (у березні) було створено Координаційний штаб, щоб управляти наданням гуманітарної допомоги. Фахівцями МОЗ України, ДП «Медичні закупівлі України» (далі — ДП «МЗУ»), Центру громадського здоров’я МОЗ України (ЦГЗ) проводилися зустрічі стосовно надання гуманітарної допомоги та її координації, здійснювалася активна комунікація з компаніями й іншими донорами щодо відповідних постачань.

Головним завданням у перші дні та тижні було зробити все, щоб ліки були там, де вони потрібні. З початку широкомасштабного вторгнення український фармацевтичний бізнес відгукнувся на запити від МОЗ України та неприбуткових організацій та надавав благодійну допомогу у вигляді лікарських засобів, передавав продукцію власного виробництва медичним, військово-медичним та військовим закладам, благодійним організаціям, міським та обласним органам самоврядування.